Индиец сака да му изгради храм на Доналд Трамп (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Индиец (31) го обожава претседателот на САД Доналд Трамп како Бог.

Бус Кришна има и мал храм во кој на централното место е поставена фотографијата на Трамп. Тој тука одржува ритуали посветени на претседателот на САД.

Индиец сака да се разведе по првата брачна ноќ, откако невестата го симнала велот

Loading...

– Моето семејство и соседите мислат дека сум луд, еднаш дури ми предложија да одам на психијатар. Мене тоа не ми треба, но ним можеби. Тој е мојот Бог и не ме интересира што боруваат другите. Сите ритуали ги обавувам исто како и за останатите наши богови, раскажува овој Индиец.

И покрај критиките, Бус сака да ја разбуди својата оданост кон Трамп. Следниот чекор му е изградба на храм посветен на Трамп за три до шест месеци.

https://www.facebook.com/RTvids/videos/2033836863293223/

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Се сеќавате ли на оваа популарна шара од ТВ екраните? Еве што значеше (ВИДЕО)

Leave a Reply