И Џејмс Бонд станува реално шоу: Трка низ светот на локации од познати филмови

Сподели со своите пријатели

Светот на агентот 007 пристигнува на платформите за стриминг побрзо отколку што очекувавме! Amazon Prime Video доби зелено светло за лансирање на првата реалити серија за иконскиот британски агент, а потрагата по учесници е во тек. Оние кои ќе се одлучат да се натпреваруваат, дури и да победат, ќе добијат неверојатна награда.

Loading...

По 16 години, пет филмови и еден прилично сомнителен розов смокинг, мандатот на Даниел Крег како Џејмс Бонд заврши. Иако сè уште не сме сосема сигурни што е Quantum of Solace, знаеме дека Крег глумеше во некои од најдобрите филмови во франшизата и тешко ќе му биде на оној што ќе го наследи во улогата на тајниот агент 007.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Најавено преиспитување на правилата за номинација за Оскар

 

 

Сепак, додека не се најде идеалниот актер, стриминг гигантите имаат идеја – натпреварувачка, реалити серија.

Серијата ќе се вика „007’s Road to a Million“ и ќе биде трка низ светот во стилот на Бонд. Серијата ќе има осум епизоди, а продуценти се British 72 Films и старите Bond Guardians – Барбара Броколи и Мајкл Џи Вилсон.

Ним ќе им се придружи и телевизијата МГМ. Идејата тлееше во Амазон веќе четири години, а конечно минатата недела трговскиот гигант го заврши договорот со МГМ вреден 8,5 милијарди долари.

Loading...

Продуцентите веруваат дека франшизата за Џејмс Бонд е силна движечка сила на новиот проект.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Дизни има вештачка интелигенција која ги подмладува актерите

Според американскиот магазин „Variety“, продукцијата ќе започне оваа година, а видео серијалот Prime ќе се прикажува во повеќе од 240 земји!

 

 

Во моментов е во тек кастинг и учесниците се поканети да се пријават. Оживувањето на Бонд на нови дигитални платформи и во нов формат доаѓа откако актерот Даниел Крег објави дека „Нема време за умирање“ е крајот на неговиот „бондизам“.

Сега Броколи и Вилсон се во потрага по нов актер кој ќе ја продолжи сагата за познатиот агент, но во денешниот изменет свет. Серијата е само начин како феноменално да се помине овој период на потрага по актер, а секој ден се појавува некое име, од Роберт Патинсон, Хенри Кавил, до Двејн Џонсон. Дури се шпекулира дека новиот агент 007 би можел да биде жена или некој темен актер.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Дизни има вештачка интелигенција која ги подмладува актерите

Глобалната авантура ја носи крајната награда – милион фунти.

Loading...