Временска прогноза (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Утринава во поголемиот дел од земјата е ведро и посвежо. со слаб југоисточен ветер. На југоисток има мал до умерена облачност. Во Демиркаписко има слаба магла, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Претпладне сончево со мала до умерена облачност од средината на денот и со слаб до умерен југоисточен ветерПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Петок започнува со сончево и тивко време, а така ќе остане и до карајот на денот, јавува Метеопро. Loading… Во сабота се очекува ново наоблачување кое ќе донесе повремен дожд во попладневните часови. Дел од овие врнежи ќе имаат локален повремен пороен карактер, но ќе бидат релативно краткотрајни. Дневната максималнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според синоптичарите на УХМР, денес во Македонија се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен, а долж Повардарието од северозападен правец.. Loading… Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 3 до 9, а највисоката дневна ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вториот ден во мај ќе донесе нешто повеќе облачност за разлика од првиот, јавува Метеопро. Loading… Во принцип, северниот регион може да го издвоиме по тоа што ќе биде малку пооблачен попладне за разлика од јужниот. Попладне ќе има слабо изразена нестабилност која само локално, претежно во северниот регион, можеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец кој повеќе ќе биде изразен во западните делови од земјава. Loading… Утринската температура се движи од еден до девет, а дневната ќе биде од 19 до 23Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира УХМР во дневниот билтен, денес се очекува променливо облачно време со повремен локален дожд, особено претпладне. Loading… Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Максималната температурата ќе биде во интервал од 15 до 23 степени. За време наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почетокот на неделата ќе го одбележи топло и претежно сончево време, јавува Метеопро. Loading… Мало наоблачување се очекува попладне, а услови за краткотраен дожд ќе има во повисоките предели низ земјата. Максималната температура во понеделник ќе забележи вредности околу 22°С во поголем дел од земјата, додека малку потопло ќе бидеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според метеролозите, денес се очекува умерена облачност која попладне и навечер ќе донесе услови за повремен и сосема слаб локален дожд. Поверојатно е дека овие врнежи ќе бидат застапени во северната половина од земјата. Loading… Малку посвежо ќе биде преку ден во котлините од југозападниот крај. Таму максималната ќе има вредност околу 17°С.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деновите од претстојниот последен априлски викенд ќе поминат во релативно топло време. Утрата ќе бидеат свежи, но со минимална температура која ќе има позитивна вредност насекаде низ земјава, јавува Метеопро. Loading… Генерално мала облачност се очекува во четврток. Ветерот ќе биде далеку послаб во однос на претходните два дена. ПрекуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец. Loading… Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 20 до 28 степени. Ветровито ќе биде во западните предели каде ќе дуваПрочитај повеќе