Временска прогноза

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Попладне претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе биде во интервалПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончевоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени.     Во КумановоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 4, а максималнатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Под влијание на влажна и студена воздушна маса во недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, информираат од Управата за хидромеотеорлошки работи. Loading…     Пообилни врнежи (над 20 л/м 2 )Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена тенка облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Loading… Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 25 степени.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме променливо облачно време со сончевиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Loading… Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21 степен.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерне ветер од западен,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Кон крајот на денот ветерот ќе ја намали брзината. Максималната температура ќе биде во интервалПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, на планините снег. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната од 8 доПрочитај повеќе