Температурен шок: Од облачно време до 30 степени по празниците

Сподели со своите пријатели

Како што информира УХМР во дневниот билтен, денес се очекува променливо облачно време со повремен локален дожд, особено претпладне.

Loading...

Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Максималната температурата ќе биде во интервал од 15 до 23 степени.

Capture

За време на продолжениот празничен викенд ќе се задржи променливо облачно и потопло време со сончеви периоди.

Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд. Во петок и сабота ќе дува и повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови од земјата.

Leave a Reply