полиција (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Вчера (16.04.2022) во 15.30 часот полициски службеници од Отсекот за потраги при СВР Куманово го лишиле од слобода И.М.(47)од Скопје, со живеалиште во Струмица. Loading… Тој бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од 2 години и 6 месеци, а бил осуден на 3 години за сторено кривичноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и двегодишен кумановец вчера бил приведен во 21.00 часот полициски службеници од Отсекот за потраги при СВР Куманово. Loading… Тој бил баран по централна потерница за издржување казна затвор од 6 години за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот законик, информираат од Министерството за внатрешни работи ЛицетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата и Факултетот за безбедност денеска во Куманово ја реализираа кампањата за побезбеден сообраќај под мотото „И јас и ти, сите сме пешаци“. Loading…     Студентите на факултетот за безбедност и припадници на сообраќајната полицијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две малолетни лица биле повредени, од кои еден потешко, во сообраќајка што вчера доцна попладне се случила во Куманово. Loading… – На 15.04.2022 околу 18,30 часот е пријавено дека во Куманово, на бул.„3-та Македонска ударна бригада“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен пред угостителски објект во Скопје поради поседување марихуана. Loading… – На 15.04.2022 во 22.15 часот пред угостителски објект на подрачје на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Г.(21) од Куманово затоа што кајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет лица цо Куманово биле приведени во текот на оваа работна недела под сомнение дека извршиле исто толку кражби. Loading… – На подрачјето на СВР Куманово изминатава недела беа расчистени 5 кражби, од кои две извршени во деловни објекти, една во објект на јавно претпријатие и една во објект воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Приведен е шеесет и двегодишен кумановец кој се сомничи дека на 21-годишен сограѓанин му дал фалсификувана банкнота од 500 евра при размена на девизи. Loading… – На 13.04.2022 во 20.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Т.(62) од Куманово. Тој се сомничи дека на 12.04.2022, приПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесетгодишен кумановец е приведен под сомнение дека се заканувал на сограѓанин и неговото семејство. Loading… – На 13.04.2022 во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Е. (30) од село Черкези, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Како што појаснуваат од полицијата, околу 16.30Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци на возраст од 40 години биле приведени ноќва додека се обидувале да украдат предмети од објект во изградба. Loading… – На 14.04.2022 во 02.00 часот на булевар „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Е.П.(40) и Т.Т.(40) од Куманово, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца државјани на Авганистан се осомничени дека организирале шверц на мигранти од Конго, Камерун и Брегот на Слоновата Коска од Атина до Куманово. Добија и 30 дена притвор. Loading… – На 12.04.2022 година, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговијаПрочитај повеќе