полиција

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишен кумановец ноќва со повреди од остар предмет бил донесен во кумановската болница. Loading… – На 03.06.2022 година во 03.15 часот во СВР Куманово, од Општа болница Куманово било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет бил донесен С.М.(49) од Куманово, информираат денеска од Секторот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 142 возачи биле казнети во текот на изминатата недела на подрачјето на Куманово. Loading… Најголем број од казните биле за пребрзо возење, возење под дејство на алкохол, но и без возачка дозвола. – Во текот на изминатата недела, СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец баран со потерница бил приведен попладнево. Loading… – На 19.04.2022 во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.Ц.(47) од село Љубодраг, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Тој бил баран со потерница од Основен суд Куманово за издржување наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец бил измамен за сума од 65 милиони денари, а осомничен дека го сторил кривичното дело е Скопјанец кој живеел во Струмица, кој веќе бил осудуван за измама. Loading… – На 18.04. 2022 во СВР Куманово, 57-годишен маж од Куманово пријавил дека бил измамен од И.М.(47) одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец вчера бил физички нападнат од сограѓанин. Loading… – На 19.04.2022 во 00.32 часот во СВР Куманово, Д.Ј.(33) од Ново Село, кумановско, пријавил дека на улица „Борис Кидрич“ Куманово бил физички нападнат А.А.(37) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Сочинет бил записник за констатиранПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во текот на вчерашниот ден (18.04.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 240 возачи. Loading… Од нив 12 возила се движеле со брзина над 50 километриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако физички ја нападнал својата сопруга во нивниот семеен дом. Loading… – На 17.04.2022 година во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Д.(47) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 39- годишна сопруга, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 96 казни изрекла полицијата во текот на изминатиот викенд во Куманово. Loading… – Во текот на изминатиот викенд СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На подрачјето  на СВР  Куманово изречени се вкупно  96  мерки, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. Меѓу казните најмногуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и осумгодишна кумановка вчера пријавила дека во нејзината куќа сосед се однесувал агресивно кон неа, упатувал закани, а потоа и замавнал кон неа со остар предмет. Loading… – На 16.04.2022 во 10,00 часот во Полициска станица Куманово 58-годишна жена пријавила дека во 07,30 часот додека била во куќата воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 17 пијани возачи биле казнети на подрачјето на Куманово во текот на изминатата ноќ, информираат денеска од полицијата. Loading… – На (16/17.04.2022) од 22.00 до 04.00 на територија на СВР Куманово  спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при штоПрочитај повеќе