полиција (Page 9)

Сподели со своите пријатели

По објавувањето на денешната 29.бомба на лидерот на СДСМ Зоран Заев за убиството на младиот Мартин Нешковски, граѓаните на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер, револтирани од содржината на разговорите, повикуваат на протести во 18:00 часот пред Владата. Loading…  “Она што со месеци го извикувавме на улица секој ден во шест,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гњилане – Кадри Бајрами, лице чие име беше споменато од страна на македонските медиуми за наводна вмешаност на Бајрами во нападите врз ПС Гошинце, негираше дека учествувал во нападите, пренесува порталот Рајони Прес. Loading… Јас сум селски човек и цел ден се занимавам со домашна работа. Бев изненаден кога го слушнав моето имеПрочитај повеќе