Кумановец приведен откако физички ја нападнал сопругата

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако физички ја нападнал својата сопруга во нивниот семеен дом.

Loading...

– На 17.04.2022 година во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Д.(47) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 39- годишна сопруга, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски