Физички нападнат 33-годишен кумановец

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец вчера бил физички нападнат од сограѓанин.

Loading...

– На 19.04.2022 во 00.32 часот во СВР Куманово, Д.Ј.(33) од Ново Село, кумановско, пријавил дека на улица „Борис Кидрич“ Куманово бил физички нападнат А.А.(37) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Никола Ивановски