Приведен кумановец баран со потерница

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец баран со потерница бил приведен попладнево.

Loading...

– На 19.04.2022 во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.Ц.(47) од село Љубодраг, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Тој бил баран со потерница од Основен суд Куманово за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Никола Ивановски