несреќа

Сподели со своите пријатели

Неколку лица загинаа и се повредени откако воз утринава удри во комбе во јужна Унгарија, се наведува на полициската веб-страница. Loading… Несреќата се случила непосредно пред 7 часот на железничкиот премин во центарот на градот Миондсет, кога комбето удрило во шините и се судрило со воз што сообраќал на линијатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милионер и бизнисмен го дал целото богатство за да ги подобри животите на другите луѓе. Оваа преобразба настапила откако имал сообраќајна несреќа по која завршил во затвор. Потоа ја запознал љубовта на својот живот. Неговата приказна е уште од 2017. година, но го освои светот. Мази Думато (38) по потеклоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жител на Иркутска област, Богдан Огородников препливал цел километар во реката Лена во целосен мрак, за да спаси девојка која се давела. Дваесет и тригодишниот Огородников и неговиот другар Сергеј Качин се враќале дома околу полноќ кога слушанле крици за помош од реката, се наведува на сајтот на Министерството заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рамјан Кагји паднал од познатиот водопад Гокак во Индија откако пријателите го наговориле да се спушти низ карпата поради селфи. Како што може да се види на снимката која кружи по социјалните мрежи, а ја пренесуваат тамошните и светски медиуми, момчето не можело повеќе да се држи за карпата, паПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шумар од Индија имал блиска средба со смртта кога се обидел да го задави огромен питон, кој претходно го спасил. Тој ја ставил змијата околу вратот за да се фотографираат, кога влечугата ја покажа својата вистинска страна. Сањои Дута го предводел тимот кој го спасил питонот долг десет метри одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грчката спасувачка служба пронашла тела на двајца млади планинари 27-годишната Калина Велевска и 35-годишниот Александар Миновски од Скопје,  кои исчезнале на Кајмакчалан, највисокиот врв на планината Ниџе. Пронајдени се во една клисура длабока 30 метри, на грчко македонската граница. Тие биле дел од групата 50 планинари од Скопје кои сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва. Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија. На местото на падот на рускиот авион „An-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот во близина на МоскваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“. Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија 71 патник и челови на екипажот, го забележала безбедносна камера од една приватна куќа во селото во чии атари паднал авионот.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тенер Броадвел (26) и Ники Волш (24) од Колорадо одлучиле да го остварат животниот сон и да тргнат со брод на пат околу светот. Продале скоро се што имале за да купат брод со кој ќе тргнат на аванурата.   Loading…   Меѓутоа, иако оваа авантура заскогаш ќе им останеПрочитај повеќе