Камера го забележала падот на рускиот авиона: 71 живот згасна во секунда (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“.

Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија 71 патник и челови на екипажот, го забележала безбедносна камера од една приватна куќа во селото во чии атари паднал авионот.

Двајца техничари, кои претходно го прегледале авионот кој денеска се сруши четири минути по полетувањето од московскиот аеродром биле во леталото, изјавил заменик обвинителот за сообраќај во регионот Саратов.

Причините за несреќата не се познати.

Loading...

ПРОЧИТАЈТЕ И:  „Наскоро ќе покажеме што значи одмазда“: Кадиров рече дека добиле наредба за офанзива

Leave a Reply