11.02.2018 20:36

Продале се што имале и трнгале на пат околу светот, по 20 минути авантурата се претворила во пекол (ВИДЕО)


Тенер Броадвел (26) и Ники Волш (24) од Колорадо одлучиле да го остварат животниот сон и да тргнат со брод на пат околу светот.

Продале скоро се што имале за да купат брод со кој ќе тргнат на аванурата.

 

Loading...

 

Меѓутоа, иако оваа авантура заскогаш ќе им остане во паметење, тоа ќе биде од други причини.

По само два дена пловење, удриле во непознат објект и изгубиле се за 20 минути. Бродот потонал близу Тампа. Тенер и Ники биле приморани да го напуштат бродот, а им останале само 90 долари. За среќа, успеале да го спасат и нивното куче Реми.

 

 

Сега немаат ниту работа, ниту заштеда, ниту знаат каде да живеат, а за да бродот воопшто се извлече мораат да соберат околу 10.000 долари. Инаку, пловилото воопшне не било осигурано.

 

 

Сепак, велат дека не се откажуваат и дека во блиска иднина повторно би сакале да се најдат на море.

 

 

– Не можеме туку така да се откажеме од нашиот сон, рекла Ники.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments