20.06.2018 22:55

Во обид да направи добра фотографија момче загина од 50 метри височина (ВИДЕО)


Рамјан Кагји паднал од познатиот водопад Гокак во Индија откако пријателите го наговориле да се спушти низ карпата поради селфи.

Како што може да се види на снимката која кружи по социјалните мрежи, а ја пренесуваат тамошните и светски медиуми, момчето не можело повеќе да се држи за карпата, па паднало низ 60 метри високиот водопад и загинал на лице место.

Селфи фотографии кои настанале непосредно пред смртта (видео)

Кагји, како што пренесуваат тамошните медиуми, при овој подвиг бил под влијание на алкохол.

Гокак е позната туристичка атракција, но и еден од најпосните места за фотографирање, само затоа што неколку смртни случаи се забележани токму тука. Исто така, озогласениот водопад е познат и како место на голем број самоубиства.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments