Спаси огромен питон и го стави на раменици, но тогаш пред маса луѓе змијата покажа колку е смртоносна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Шумар од Индија имал блиска средба со смртта кога се обидел да го задави огромен питон, кој претходно го спасил. Тој ја ставил змијата околу вратот за да се фотографираат, кога влечугата ја покажа својата вистинска страна.

Сањои Дута го предводел тимот кој го спасил питонот долг десет метри од шума во западниот дел на Бенгала во Индија.

Откако ја спасиле змијата, Дута ја ставил на раменици пред голем број луѓе за да се фотографира со неа, пишува Дејли мејл.

Дали е ова најголемата измерена змија во светот? (видео)

Loading...

На страшната снимка се гледа Дута како го држи огромниот питон преку раменици, додека луѓето го бодрат поради храброста. Меѓутоа, змијата во еден момент се обиде да се обвитка околу неговиот врат и да го зада, а можа започна да паничи.

Тој започна да трча околу за да го олабави стисокот од змијата, додека друг спасувач го повлече питонот за опашката за да не дојде до прекин на циркулацијата во неговата глава

Насобраната маса вреска додека го гледа нападот. За среќа, луѓето успеале да го спасат шумарот, а питонот подоцна е пуштен длабоко во шумата.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Консумација на алкохол во Германија: Нови рестрикции за малолетниците?

Leave a Reply