Елизабета Втора (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Кралицата Елизабета Втора моментално е под медицински надзор во замокот Балморал во Абердиншир, Шкотска – едно од нејзините омилени места. Loading… Елизабета патува до имотот секое лето и обично ѝ се придружуваат и други членови на семејството. Оние кои ги посетиле зборуваат за семејните скари што се одржуваат на имотот,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човекот задолжен да се грижи за здравјето на кралицата е професорот Сер Хју Томас, шеф на медицинскиот тим на кралското семејство и лекар на кралицата. Loading… Сер Томас е таканаречен шеф на „медицинското домаќинство“ од 2014 година, а минатата година беше прогласен за витешки командант на кралскиот викторијански ред. КралицатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Традиционалната церемонија за смена на гардата, што требаше да се одржи утре пред Бакингемската палата, е откажано, јавува Би-Би-Си. Loading… Пред палатата беше поставена табла со која се известуваат туристите дека церемонијата е откажана. Церемонијата беше откажана откако Бакингемската палата денеска соопшти дека лекарите се загрижени за здравјето на британскатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новинарите на BBC облекоа црно, сменета и бојата на сајтот Loading… По веста дека здравјето на кралицата Елизабета се влошило и дека е под лекарски надзор, австралискиот новинар Чад Рајан се огласи на Твитер тврди дека новинарите на Би-Би-Си веќе облекле црно. Тој наведе и други наводни настани по вестаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Внимателно избрани зборови во соопштението на кралската палата за нарушеното здравје на кралицата Елизабета Втора сугерираат „дека нешто сериозно се случува“, изјави Ричард Самнер, поранешен дописник од Бакингемската палата, за Би-Би-Си во четвртокот. Loading… Малку порано Бакингемската палата објави дека лекарите се загрижени за здравјето на 96-годишната британска кралица ЕлизабетаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Од Бакингемската палата беше потврдено дека кралицата Елизабета (96) е ставена под постојан медицински надзор поради нејзината здравствена состојба. Loading… Бидејќи лекарите ја потврдиле тешката здравствена состојба на кралицата, народот веќе почнал да се собира пред палатата. Принцот Хари и Меган Маркл, кои пред два дена беа во Британија, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Цела Британија нервозно ги следи вестите за здравјето на нејзиниот монарх, кралицата Елизабета. Loading… Бакингемската палата објави дека е под лекарски надзор во замокот Балморал во Шкотска. Кралицата Елизабета (96) имаше операција на коленото во 2003 година, по што користеше бастун во јавност околу две недели. Таа беше хоспитализирана уштеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл ќе отпатуваат во Шкотска, изјави портпаролот на двојката. Loading… Сите четири деца на британската кралица Елизабета Втора отпатувале во замокот Балморал во Шкотска за да бидат со кралицата, бидејќи лекарите денеска изразиле загриженост за нејзиното здравје и препорачале да останеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во случај да почине кралицата Елизабета, британските власти имаат план за се што ќе следи во наредните денови – од тоа како ќе се соопштува веста до самиот погреб. Loading… Постапката која дава насоки за тоа што да се прави во случај на смрт на кралицата е наречена „Операција ЛондонПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британскиот јавен сервис БиБиСи ја прекина својата редовна програма за известување за состојбата на кралицата Елизабета, која беше ставена под медицински надзор во Балморал. Loading… Исто така, британскиот принц Чарлс и неговиот син принцот Вилијам итно отпатувале во резиденцијата на замокот на кралицата Елизабета Втора во Шкотска. Принцот од ВелсПрочитај повеќе