Елизабета Втора (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Британската кралица Елизабета Втора е под медицински надзор во Балморал, откако лекарите се загрижија за нејзиното здравје, соопшти Бакингемската палата. Loading… „По прегледот утринава, лекарите на кралицата се загрижени за здравјето на нејзиното височество и препорачаа таа да остане под медицински надзор“, се вели во соопштението. „Кралицата е пријатна иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британската кралица Елизабета Втора нема да го именува следниот премиер во Лондон, туку ќе остане на имотот Балморал и тоа ќе го направи таму, соопшти во средата Бакингемската палата, пренесува Би-Би-Си. Loading… Лицето што ќе биде избрано за нов премиер и поранешен премиер Борис Џонсон на тој начин ќе отпатуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По серијата откажувања поради здравствени проблеми, кралицата Елизабета Втора ја очекуваат во вторник на нејзиното прво големо јавно излегување по неколку месеци, на религиозна церемонија во чест на нејзиниот покоен сопруг принцот Филип. Loading… Кралицата, која во април ќе го прослави својот 96-ти роденден, е на програмата на церемонијата штоПрочитај повеќе