Новинарите на BBC облекоа црно, сменета и бојата на сајтот

Сподели со своите пријатели

Новинарите на BBC облекоа црно, сменета и бојата на сајтот

Loading...

По веста дека здравјето на кралицата Елизабета се влошило и дека е под лекарски надзор, австралискиот новинар Чад Рајан се огласи на Твитер тврди дека новинарите на Би-Би-Си веќе облекле црно.

Тој наведе и други наводни настани по веста за кралицата.

Веб-страницата на БиБиСи е сменета во црна.

Водителите на Би-Би-Си се пресоблечени во црна облека.

 

 

 

Loading...

BBC One ја откажа својата редовна програма до 18 часот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Експлозија во фабрика за оружје во Велика Британија

„Ова звучи како да сме во операцијата Лондон Бриџ“.

 

 

Имено, веб-страницата на Би-Би-Си моментално не изгледа ништо поразлично од вообичаеното, а првиот канал на Би-би-си неодамна го промени редовниот дневен распоред и емитува вести во живо бидејќи расте загриженоста за здравјето на кралицата Елизабета Втора.

За потсетување, кралицата е под постојан медицински надзор, а лекарите се загрижени за нејзиното здравје, соопшти Бакингемската палата.

„По дополнителна проценка утрово, лекарите на кралицата се загрижени за здравјето на нејзиното височество и препорачаа таа да остане под медицински надзор“, се вели во соопштението на палатата.

Loading...

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.  

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Премиерот на Израел до Германија и Британија: Сакам да бидам јасен – одлуките ќе ги носиме сами