Откажана церемонијата на промена на гардата пред Бакингемската палата

Сподели со своите пријатели

Традиционалната церемонија за смена на гардата, што требаше да се одржи утре пред Бакингемската палата, е откажано, јавува Би-Би-Си.

Loading...

Пред палатата беше поставена табла со која се известуваат туристите дека церемонијата е откажана.

Церемонијата беше откажана откако Бакингемската палата денеска соопшти дека лекарите се загрижени за здравјето на британската кралица Елизабета Втора и препорачале таа да остане под медицински надзор во замокот Балморал во Шкотска.

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.