Чикаго

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Бафало Гроув, предградие на Чикаго, пронашла тела на пет лица во една куќа. Loading… Според полицијата, во средата, во 11.12 часот по локално време, полицијата тргнала да ја провери состојбата на непознатата жена. Имено, тие морале насилно да влезат во семејната куќа, бидејќи никој не реагирал од куќата.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Цитирајќи прелиминарни информации, Браун рече дека едно возило било вклучено во пукањето, но дека најверојатно имало двајца пукачи. Loading… Најмалку 14 лица, меѓу кои две деца и еден тинејџер, беа застрелани во автомобил во Вест Сајд во Чикаго на Ноќта на вештерките во понеделникот, но нема пријавени смртни случаи, соопштиПрочитај повеќе