Чикаго

Сподели со своите пријатели

Двајца тинејџери во Чикаго им подлегнале на повредите откако биле застрелани додека излегувале од училиште, соопштија властите. Loading… Момчињата, на возраст од 16 и 17, биле меѓу групата ученици кои ја напуштале зградата на експерименталната гимназија во петокот околу 12:25 часот по локално време кога биле убиени, соопшти полицијата воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осомничениот за убиството на осум лица во предградие на Чикаго се самоуби кога беше опколен од полицијата во американската сојузна држава Тексас, соопшти полицијата. Loading… Полицијата во Џолиет, во близина на Чикаго во сојузната држава Илиноис на Фејсбук објави дека околу 20 часот и 30 минути по локално време гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку 15 лица се ранети кога непознато лице отворило оган за време на забава по повод Ноќта на вештерките во американскиот град Чикаго, Илиноис, соопшти локалната полиција. Loading… Инцидентот се случил во населбата Норт Лоундејл, а од полицијата велат дека осомничениот е приведен. „По пријавата, полицијата затекнала непознат маж какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата пронајде двајца родители и две деца мртви во куќа во областа Чикаго. Loading… Во неделата вечерта, член на семејството ја известил полицијата и побарал од нив да го проверат семејството затоа што една од жртвите не се појавила на работа тој ден, изјави заменик-началникот на полицискиот оддел во Ромеовил,Прочитај повеќе

person sitting in front bookshelf

Сподели со своите пријатели

Екипа на ТВ станица во Чикаго која известувала за серија кражби била ограбена од тројца мажи со фантомки. Loading… ТВ „Унивизион“ која ја емитува програмата на шпански, изјави дека репортерот и снимателот снимале во центарот на градот во понеделникот во пет часот наутро, кога им пришле три маскирани лица, вперилеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шеснаесет безживотни тела се извлечени од реките и езерата во областа Чикаго од почетокот на 2022 година, а граѓаните се во страв од сериски убиец. Loading… Имено, посмртните останки на десет мажи и шест жени се извлечени од реката Чикаго и езерото Мичиген за година и половина. Надлежните забележале неколкуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Бафало Гроув, предградие на Чикаго, пронашла тела на пет лица во една куќа. Loading… Според полицијата, во средата, во 11.12 часот по локално време, полицијата тргнала да ја провери состојбата на непознатата жена. Имено, тие морале насилно да влезат во семејната куќа, бидејќи никој не реагирал од куќата.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Цитирајќи прелиминарни информации, Браун рече дека едно возило било вклучено во пукањето, но дека најверојатно имало двајца пукачи. Loading… Најмалку 14 лица, меѓу кои две деца и еден тинејџер, беа застрелани во автомобил во Вест Сајд во Чикаго на Ноќта на вештерките во понеделникот, но нема пријавени смртни случаи, соопштиПрочитај повеќе