ајкула (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Момче (8) од Велика Британија било нападнато од три ајкули додека бил на одмор на Бахамите, при што ги повредил двете нозе. Loading… Финли Даунер бил на екскурзија до заштитеното пристаниште Компас Кеј со своето семејство минатата недела кога се случил ужасниот напад. Преплашеното момче морало да биде извлечено наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Голема бела ајкула долга пет метри забележана е во морето кајшпаските Балеарски острови, што е прв пат да биде видена во овие води во последните над 40 години. Ајкулата повеќе од еден час ја следел меѓународен тим во Националниот парк Кабрер архипелаг, околу 10 километри од брегот на Мајорка. ПронајденаПрочитај повеќе