ајкула

Сподели со своите пријатели

Во ајкула се пронајдени посмртните останки на маж од Аргентина кој исчезнал на почетокот на месецов. Loading… Диего Бариа (32), татко на три деца, последен пат бил виден на 18 февруари како го вози својот теренец во близина на брегот во јужната аргентинска провинција Чубут. Двајца рибари пријавиле дека уловилеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

59-годишен австралиски турист е убиен од ајкула во близина на преполна плажа на француската пацифичка територија Нова Каледонија. Loading… Мажот (59) пливал во близина на понтон на околу 150 метри од плажата во главниот град Нумеа во неделата кога бил нападнат и каснат неколку пати од ајкула, соопштија властите. ДвеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Момче (8) од Велика Британија било нападнато од три ајкули додека бил на одмор на Бахамите, при што ги повредил двете нозе. Loading… Финли Даунер бил на екскурзија до заштитеното пристаниште Компас Кеј со своето семејство минатата недела кога се случил ужасниот напад. Преплашеното момче морало да биде извлечено наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Голема бела ајкула долга пет метри забележана е во морето кајшпаските Балеарски острови, што е прв пат да биде видена во овие води во последните над 40 години. Ајкулата повеќе од еден час ја следел меѓународен тим во Националниот парк Кабрер архипелаг, околу 10 километри од брегот на Мајорка. ПронајденаПрочитај повеќе