Музика (Page 24)

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Мартинијан Кириловски е на добар пат оваа сезона да блесне во големото финале на српското музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Loading… Под менторство на Јелена Карлеуша, убавиот кумановец го маѓепса жирито со гласот и изгледот и успеа да се пласира во петтиот круг од натпреварување. Додека го исчекуваме емитувањетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Александра Јанева направи одличен избор! Loading…  По подолго време поп-пејачката Александра Јанева се врати на баладите. Новиот сингл со наслов „Се одбирам себе“ е емотивна љубовна приказна и второ по ред авторско дело на тандемот Јанева-Стојановски. Аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Дел од екипата која работеше на проектотПрочитај повеќе