07.10.2019 08:49

Карлеуша ќе му биде ментор на кумановецот Арангеловски (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Дваесет и тригодишниот Марио Арангеловски од Куманово викендов настапи на српското музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ каде успешно се пласираше во вториот круг.

Првата песна беше од Дино Мерлин, а втората од Здравко Чолиќ при што младиот кумановец ги освои симпатиите и на публиката и на жири комисијата.

Loading...

За ментор ја избра Јелена Карлеуша. Во продолжение слушнете го неговиот настап, а останува да видиме дали ќе влезе меѓу најдобрите како неговиот минатогодишен колега Мартинијан Кириловски.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments