08.10.2019 12:13

Мартинијан Кириловски го отвора „Макфест“

Facebook Twitter Google+

Кумановецот Мартинијан Кириловски ќе го отвори овогодинешното издание на музичкиот фестивал „Макфест“.

Кириловски ќе настапи прв во полуфиналната вечер која се одржува на 10ти октомври кога ќе ја претстави и песната „Сто пати на ден“ чија музика и текст ги потпишува Ристо Самарџиев, а аранжманот е на Иле Спасев.

Loading...

Втората полуфинална вечер ќе се одржи на 11ти, а веќе следниот ден и финалната вечер на фестивалот.

Инаку младиот кумановец кој почетокот на ноември ќе ја промовира и својата прва песна на сртпски јазик за „Гранд продукција“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments