Тој е слеп и аутистичен, но кога седна зад клавирот и го пушти гласот, ги расплака сите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Млад музичар кој е слеп и има аутизам беше прогласен за победник на шоуто „ America’s Got Talent “, а неговото емотивно појавување во финалето на шоуто воодушеви милиони гледачи.

Коди Ли на пијано изведе „You Are the Reason“ со пејачката Леона Луис.

Loading...

Вештото свирење на пијано и силниот вокал ги воодушеви публиката и судиите, вклучително и строгиот Сајмон Кауел.

За време на изведување на дуетот, публиката беше на работ на солзи, а нивната изведба ги разбуди емоциите и кај бројните корисници на социјалните мрежи кога снимката беше објавена на интернет.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *