Регион (Page 37)

Сподели со своите пријатели

Вчера во 22.20 часот во Полициска станица од општа надлежност Свети Николе, Е.Б. (29) од Свети Николе пријавила дека истиот ден во периодот од 17.30 до 18.00 часот на ул.„Јане Сандански“, додека нејзината петнаесетгодишна роднина од Куманово, која била кај неа на гости, возела велосипед, пред неа се појавило непознатоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мартинијан Кириловски и Мартија Станојковиќ ќе настапат на овогодинешното издание на штипскиот фестивал Пастрамалијада 2016, покрај Здравко Чолиќ како главна музичка ѕвезда на вечерта. Десетатта по ред штипска Пастрамалијада ќе се одржи од 16 до 18 септември на добро позната локација како и до сега, од расрксницата Дујле до КамениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Под насловот „Кокино – Тврдина на сонцето“ на 21 август ќе се одржи еден од најголемите културни настани во кумановско со мноштво културни активности во подножјето на Кокино, долж обележаната патека и во просторот на самата опсерваторија. Програмските активности на настанот почнуваат во 17:00 часот кога ќе се одржуваат организирани,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Со полни раце работа во текот на вчерашниот ден биле и припадниците на Територијалната противпожарна едница од Старо нагоричане, односно три интервенции за запалени стрништа, трева, нискостеблеста шума, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. На бројот 195 на Центарот за управување со кризи случаен минувач вчера пријавил декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и двегодишен М.Д. од селото Луке, Крива Паланка заработи кривична пријава под сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Имено на 12.08.2016 година околу 08.00 часот на м.в. „Тодорин камен“, атар на селото Луке, пријавениот, заедно со лицето Б.С. од Скопје, отишлеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Музичките групи „Ареа“ и „Ван Гог“ ќе бидат главните ѕвезди на овогодинешното издание на рок-фестивалот „Џојфест“ во Крива Паланка, а со свој настап програмата ќе ја збогатат и кривопаланечките бендови „Машина“ и „Стоп“. Забавата ќе продолжи и до раните утрински часови, кога за добрата музика ќе биде задолжен светски реноминраниотПрочитај повеќе