Осум деца и чувар убиени во училиштето во Србија

Сподели со своите пријатели

Во престрелката што утринава се случи во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, загинаа осум деца и еден обезбедувач, информира Министерството за внатрешни работи на Србија.

Loading...

Ранети се уште шест деца и еден наставник, кои во моментов се згрижени во Ургентниот центар и Тиршова.

Ученик од ова училиште К. К. (2009) кој е осомничен дека го сторил ова кривично дело бил пронајден и приведен во училишниот двор.

– Сите полициски сили сѐ уште се на терен и интензивно работат на расветлување на сите факти и околности кои довеле до оваа трагедија, велат од српската полиција.