Српската полиција објави фотографија од уапсениот сериски убиец (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Урош Б.(21) е уапсен по осумчасовна потера во селата околу Младеновац, откако синоќа со огнено оружје уби осум лица, а рани 14.

Loading...

Повредените лица се згрижени во болниците.

Полицијата продолжува со работа на расветлување на сите факти и околности за овој настан.

Најмладата жртва е 15-годишно дете, момчето од здобиените повреди починало во болницата во Смедерево.