Ова се убиените во синоќешнот напад во Србија: Најмладиот има 15 години!

Сподели со своите пријатели

По трагедијата во ОУ „Владислав Рибникар“ црниот бран продолжува! Синоќа во српски Младеновац седум млади лица уби Урош Б.

Loading...

Како што дознава Информер, најмладата жртва има само 15 години.

Во Дубона кај Младеновац е убиен полицаецот М.П. (2001) и неговата сестра К.П. (2004) и Д.Т.(1998)

На друга територија, Смедерево, М.М. (2005), Н.С. (2002), Л.М. (2003), Н.М. (2008) и А.М. (2005)

Младите синоќа се собрале на фудбалскиот терен во Мало Орашје за да го прослават Ѓурѓовден ден претходно поради денот на жалост.

Тогаш дошол Урош и ги убил.

На ова место имало многу млади луѓе и како што кажуваат полицајците, на ова место имало најмногу жртви.