Дарко Спејко е победник во „Големиот брат 2015“ (видео)

Сподели со своите пријатели

Дарко Спејко Петковски е победник на последната сезона на шоуто „Големиот брат 2015“ и освои награда од 100.000 евра.

Loading...

Откако Дарко остана во супер финалето со Горан, тој со одлука на публиката е победник на овогодинешното издание на Големиот брат.

Инаку Дарко издржа цели 100 дена во шоуто и воедно е првиот Македонец кој победи во оваа шоу.

Професионалниот атлетичар, модел, уметник и кошаркар, успешен кумановец кој со својата скромност покажа дека народот може да ја награди добрата карактерна особина.

Сега останува да видиме каков пречек ќе има нашиот Спејко во Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.