ВМРО ДПМНЕ

Сподели со своите пријатели

Иван Димитриевски е назначен за нов претседател на Унијата на млади сили при ВМРО-ДПМНЕ во Куманово. Loading… Димитриевски е роден во 1997 година и е магистар по бизнис и администрација на Универзитетот Лондон Метрополитан. Вели дека еден од главните приоритети ќе биде борба за подобри услови за живеење на младитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По обелодувањето на прислушкуваните разговори од страна на СДСМ, братот на убиениот Мартин Нешковски,  Александар Нешкоски, во интервју за НОВА ја раскажува голготата на неговото семејство во потрага по правдата за убиството на нивниот син и брат, јавно признавајќи дека не и дал на својата мајка да ги слуша разговорите.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На неполн месец од четиригодишнината од смртта на Мартин Нешковски, момче кое трагично загина на прослава од победата на ВМРО ДПМНЕ по изборите во 2011, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес од партиските простории во Скопје емитуваше нова, 29 ”бомба”, на која беа презентирани прислушкувани разговори за наводно прикривање наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Никола Груевски останува единствен кандидат на претстојниот 15-ти конгрес на ВМРО ДПМНЕ кој за неколку часа ќе започне во Куманово. Како што соопштуваат добро упатените извори, Груевски овојпат сам ќе се бори за претседателското место на влаедачката партија, откако во 2003 година, актуелниот претседател се соочи со Марјан Ѓорчев какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со критички осврт кон медиумите, претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник во Собранието на РМ со повеќегодишен пратенички стаж, Иван Стоиљковиќ, од петтата изборна конференција на ОО на ДПСМ Куманово одржана за време на викендот, упати апел за поголема медиумска покриеност, не само на партиските активности, туку иПрочитај повеќе