Валериј Герасимов

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за одбрана го поддржува воведувањето воена обука во руските училишта, јавуваат локалните медиуми. Loading… Валериј Герасимов, началникот на Генералштабот на руските вооружени сили, изразил поддршка за воведување основна воена обука во училиштата во писмо до Сергеј Миронов, лидерот на рускиот парламент, пренесува руска Известија. Тој руски весник гоПрочитај повеќе