тенис

Сподели со своите пријатели

Алексеј Стојановски, член на Тенискиот клуб „Тумба“ од Куманово постигна врвни резултати во текот на изминатиот викенд. Loading…     Стојановски освои третото место на Отвореното тениско првенство за јуниори и јуниорки до 14 години кое се одржа на тениските терени на ТК „Поинтер“ од Скопје.     – КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тенискиот клуб ” ТУМБА од Куманово овој викенд беше домаќин на Отвореното Првенство на Македонија за јуниори и јуниорки до 14 години. Loading… Кај јуниорите триумфираше членот на ТК Круна , Александар Грујиќ кој беше подобар во финалето од Иван Трпковски од ТК Чери.     Кај девојчињата најдобра бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Куманово викендов се одржа Отворено првенство за јуниори и јуниорки до 12 години. Loading… Домаќин беше Тенискиот клуб ,,Тумба” од Куманово, кој повторно се покажа во најдобро светло, со гостопримството и одличната организација, благодарение на целокупниот тим на ТК Тумба. Целокупниот турнир се помина во фер и спортска атмосфера,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по победата на завршниот Мастерс во Торино напредуваше за три позиции и го зазема петтото место на АТП листата објавена денеска. Loading… Ѓоковиќ вчера го победи Норвежанецот Каспер Руд (7:5, 6:3), го израмни рекордот на Роџер Федерер, но и со новите 1.500 поени напредуваше за триПрочитај повеќе