Алексеј од Куманово со трето место на Отвореното тениско првенство за јуниори

Сподели со своите пријатели

Алексеј Стојановски, член на Тенискиот клуб „Тумба“ од Куманово постигна врвни резултати во текот на изминатиот викенд.

Loading...

 

 

Стојановски освои третото место на Отвореното тениско првенство за јуниори и јуниорки до 14 години кое се одржа на тениските терени на ТК „Поинтер“ од Скопје.

 

 

Loading...

– Како клуб уште еднаш упатуваме честитка до нашиот член за одличниот настап и добар резултат со желба и надеж во иднина да се радуваме на уште подобри и поголеми резултати, велат од ТУК „Тумба“.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи