совети

Сподели со своите пријатели

Како и многу млади луѓе, Бен харис сака да го обиколи светот. Разликата помеѓу него и оние кои за тоа само сонуваат е во фактот што тој пронашол начин сонот да го стори јаве. За само година и половина посетил 39 земји и колку и да звучи неверојатно, истовремено успеалПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Луѓето не се безгрешни. Често прават погрешни чекори кои можат да ги чинат сопствена среќа Еден од тие чекори се однесува и на стапувањето во брак. Некогаш тоа го прават од сосема погрешни причини. Токму поради тоа и бројот на разводи од година во година расте. Доколку сакате вашата љубовПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

А. кога насмевка ви е бела, сигурно ќе го привлечете вниманието кон себе. Омилените пијалоци и храна, секојдневно оставаат бледи флеки на забите. Насмевката губи шарм и ние чувствуваме грижа кога ќе се насмевнеме. Еве 4 природни средства за нега, кои може да ги применувате секој ден или секој втор ден.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стресот е насекаде околу нас, но постојат начини да се справите дури и со него. Овие 7 стратегии се брзи, лесно-применувачки, оправдани од науката и може да се вршат на бирото. Можеме да се бориме со стресот уште во старт. 1. Пијте чај Loading… Веднаш станете и направете си чашаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Анкетата спроведена меѓу професионалци кои се занимаваат со контрола врз производството на храна, ја откриваат темната страна на некои популарни производи. Еве краток список, претставен од сајтот Rodale, посветен на здравата исхрана. Никулци Даг Пауел, професор по прехранбена безбедност при Државниот универзитет во Канзас објаснува дека никулците во основата претставуваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според истражувачите од Институтот “Виктор Чанг” и Институтот за медицински истражувања “Гарвон” во Австралија дебелината може да се предаде не само на директните наследници, но и на нивните деца, пишува британското издание “Експрес”. Научниците спроведоа обиди со машки лабораториски глувци, од кои утврдиле дека дебелината може да стигне до внуцитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Губењето на вишокот килограми понекогаш може да се покаже како невозможна мисија. Важно е не само да го промениме начинот на исхрана, да спортуваме, но и да се довериме на некои природни додатоци кои го помагаат слабеењето. Денес споделуваме листа со едни од најефикасните билки кои може да се консумираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ниските температури не би требало да бидат причина за избегнување на физичките активности како одење, џогирање или возење велосипед. Условот единствено е прикладно да се облечете. Секогаш кога ќе излезете надвор по студеното време, посебно е важно главата и нозете да ви останат топли. Студените нозе ја зголемуваат можноста одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сте долгогодишен пушач најверојатно страдате од онаа непријатна и постојана кашлица, карактеристична за пушачите. Знаете дека за да ја подобрите здравствената состојба е добро да се откажете од штетната навика. Но, ако тоа е премногу тешко за вас, споделуваме еден еликсир за прочистување на белите дробови, кој содржи целосноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Главоболката е една од најчестите болести или моментални болки. Има мигрена, менструална, дури и викенд главоболка како последица на долгите часови спиење, кои си ги обезбедуваме. Споделуваме уште неколку вида главоболка  и начинот како може да ги елиминирате. Главоболка поради недостатокот на кофеин Љубители сте на кафето и силниот чај?Прочитај повеќе