Мадагаскар

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Мадагаскар, Андриј Рајоелина го разреши министерот за надворешни работи, бидејќи гласаше за усвојување на резолуцијата на Обединетите нации, со која се осудуваат референдумите во четири украински региони за присоединување кон Русија, соопштија денеска извори од кабинетот на претседателот. Loading… Двајца високи функционери од кабинетот на претседателот Рајоелина изјавијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Група луѓе се обиделе да упаднат во полициската станица, за да им се одмаздат на четворицата осомничени за киднапирање на дете со албинизам и за убиство на неговата мајка. Loading… Полицијата отвори оган – најмалку 19 лица загинаа, а повеќе од 20 се ранети. Немири избија вчера во градот Иконго,Прочитај повеќе