гвајана

Сподели со своите пријатели

Пожар во интернат во Гвајана, во кој загинаа 19 деца, го подметнала ученичка откако управата на домот ѝ го одзела мобилниот телефон, соопшти полицијата. Loading… Пожар зафатил дом за ученици во училиште во Махди, град во централниот дел на јужноамериканската земја Гвајана во понеделникот околу полноќ, а повеќето од децата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку дваесет лица загинаа во пожар во училишна зграда во централна Гвајана, во Махдија, рударски град кој се наоѓа на околу 200 километри јужно од главниот град Џорџтаун, објави владата на Гвајана во соопштение за печатот во текот на ноќта во неделата. Loading… „Со голема тага ви пренесуваме трагична вестПрочитај повеќе