Авдиивка

Сподели со своите пријатели

Најмалку седум лица загинаа, а осум се повредени во руски напад на преполн пазар во градот Авдиивка во средата, изјави гувернерот на источната украинска област Доњецк. Loading… – Русите го нападнаа централниот пазар, каде во тоа време имаше многу луѓе – се вели во соопштението на Павло Кириленко, додавајќи декаПрочитај повеќе