Македонија вечерва на Евросонг: Ќе не однесе ли Јана во финалето?

Сподели со своите пријатели

Под реден број три Јана Бурческа со песната „Dance Alone“ вечерва ја претставува Република Македонија на 62-то издание на изборот за песна на Евровизија која годинава се одржува во Киев, Украина.

 

Loading...

Јана Бурческа блесна на црвениот килим во Киев, утре започнува Евровизија (фото+видео)

 

Во втората полуфинална вечер освен Македонија ќе настапат и Австрија, Србија, Малта, Романија, Холандија, Унгарија, Данска, Ирска, Сан Марино, Хрватска, Норвешка, Швајцарија, Белорусија, Бугарија, Литванија, Естонија и Израел.

Генерална проба на Јана Бурческа за Евровизија (фото+видео)

Преносот започнува во 21 часот на МРТ1.

Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.