Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 18 земји, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и Белгија. Македонија настапува веќе во четврток, а не претставува Јана Бурческа во втората полуфинална … Continue reading Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)Прочитај повеќе