Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)

Сподели со своите пријатели

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 18 земји, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и Белгија.

Македонија настапува веќе во четврток, а не претставува Јана Бурческа во втората полуфинална вечер од престижното музичко натпреварување кога исто така место во финалето ќе обезбедат 10 држави, кои ќе се приклучат на финалистите од првата вечер и големата петорка која секогаш е во финале.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.