Генерална проба на Јана Бурческа за Евровизија (фото+видео)

Јана Бурческа, македонската претставничка на изборот за песна на Евровизија во Киев ја имаше генералната проба пред својот настап во втората полуфинална вечер на реномираното музичко натпреварување.   Loading…   Како тоа изгледа погледнете низ фотографиите, но и видеото од пробата.  Прочитај повеќе