Занимливости (Page 1,108)

Сподели со своите пријатели

Многумина мислат дека на жените им е најважно мажот да биде духовит, добар кон животните, да биде успешен во својата работа и добро да заработува, меѓутоа дали ова навистина се важни работи за жените кога е во прашање љубовта? Судејќи по најновото истражување објавено во магазинот „Еволуција на човековото однесување“Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Брајсон Вилијам Вердун Хејс, ветеран од Втората светска војна скока со падобра во 101 година од животот и стана најстарата личност на светот која тоа го направила. Со Хејс со падобран скокнале и неговиот син, внук и правнукот и правнуката. Има 106 години и 300.000 фанови на YouTube (видео) ВоениотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дојдете на Костарика и станете единство со природата. Така некако гласи описот на работата која ја нуди компанијата „Holiday Pirates“ и организацијата World Parrot Trust; кои за тоа се подготвени да платат 2.000 евра месечно. Тие бараат орнтофил, т.е. љубител на птици кој би се посветил на заштита на тропскитеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Луѓето кои постојано доцнат се често оптимистични и нереални, а таков начин на размислување влијае на нивната перцепција на времето. Тие тоа не го прават намерно, туку искрено веруваат дека ќе успеат да завршат се што испланирале и дека ќе стигнат каде што треба навреме. Но, тој план некако секогашПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тајни документи и телеграми кои се криени повеќе од еден век ја видоа светлоста на денот и откриваат што всушност се случувало со телата на луѓето кои ги загубиле животите во една од најголемите бродски несреќи во историјата и поради што всушност потонал Титаник. Пронајден ѓердан на Титаник кој криеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бројни лидери од европските земји имаат заедничка работа која може да влијае на начинот на кој ја водат Европа. Освен што сите се членови на масонските организации, еден факт е посебно впечатлив и може да фрла светло на политиката која ја водат, пишуваат европските медиумите. Емануел Макрон – новиот претседателПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кога кислородот би исчезнал од Земјата на само пет секунди би дошло до целосен „распад на системот“. Имено, на нашата планета би се случиле толку големи промени што од овој аспект делуваат и нереално. Но, научниците велат дека се реални и можни. За сите пет секунди не се ништо иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Група родители одлучила да покаже на своите деца како изгледа кога тие се немирни, па започнаа да дивеат по дома. Мајките и татковците зпаочнаа да врескаат, скокат и да удираат со рацете по масата. Возена велосипеди низ куќат аи се играа со топка, за да на крај се обидат даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Прекрасната Мартија, минатогодишната финалистка на регионалното талент шоу „Пинкови ѕвездички”, како и наш претставник на детската Евровизија, денеска ја сподели својата нова песна. „I Don’t Know Your Name” е новиот сингл на Мартија од Куманово, кој звучи како светски летен хит. Песната е комплетно дело на Александар Масевски и е отпеанаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во последно време кружат приказните дека во одедени делови од Азија се појавила лажни јајца од кокошки, а снимката која се појави на интернет тоа и го потврдува. Како што и самите можете да видите, јајцата се произведуваат рачно користејќи пластика и непознати супстанци од кои се прави жолчката иПрочитај повеќе