Занимливости (Page 1,106)

Сподели со своите пријатели

Девојка објавила оглас за масажа, но ниту во еден момент не можела да претпостави кој ќе и биде клиентот. Огласот „пријатна девојка за дружење од Задар, јавете се“ привлекол веднаш четворица мажи. Меѓутоа, девојката која го објавила не помислила дека ќе падне во нивната замка. Каде се троши најмногу наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Група момчиња и девојки прифатиле тест. Имено, мислеле дека можат да го поднесат дејството на солзавец, но многу се излажале. Може ли некој за паре да ви гу целива девојку? (видео) Прифатиле да бидат испрскани со солзавец, но само секунди подоцна веќе не им беше добро. Од овој пример дефинитивноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За многумина враќањето на поранешниот партнер делува како добро решение, посебно во моментите кога настапува досадата или кога нема нови љобовни романси на повидок. Ви пренесуваме зошто тоа не е добра идеја и кои се петте причини поради кои не би требало да се навраќате на поранешната љубов, без огледПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

28- годишната Шарлот Валфорд од Нортемптон, доживеала да ја силува сопругот на првата брачна ноќ. Злоставувањето се случувало од ден во ден и тоа од моментот кога посакал да стане татко. Жарлот веќе имала едно дете од претходна врска, но молчела за злостувањето зошто се срамела, а кога конечно сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дубаи планира да вложи 1.7 милијарди долари во проект за два вештачки острови од двете страни на луксузниот хотел „Burj Al Arab“. Новиот мегапроект го носи називот „Mars Al Arab“ и подразбира градење на одморалишта кои би требало да го зголемат бројот на посетители на Соединетите Арапски Емирати на 20Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мачорот Омар бил како и сите други мачиња во леглото кога го посвоила неговата сопственичка Стефи Хирст во 2013 година. Највисокиот брачен пар во светот – заедно имаат 423 сантиметри Сега мачорот е долг 120 см и најверојатно е најголемиот мачор во светот. Омар живее во Мелбурн, Австралија и одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Македонските иселеници во Германија и оние кои таму се на привремена работа или престој се соочуваат со проблем поврзан со возачките дозволи, бидејќи германските власти не им ги признаваат македонските документи. Затоа тие апелираат да се потпишете на онлајн петицијата тука, а доколку не ви е јасно како да гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ВРЕМЕ Е ЗА ЗАБАВА. Summer Club Space го има решението доколку овој викенд не знаете каде да излезете. Но, зошто да чекате сабота и недела? Тие имаат забава веќе од петок. Dј TUBE со латино и хаус музика ќе се погрижи зад себе да ја оставита напорната работна недела иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако се уште не сте ја пронашле љубовта на својот живот, немојте да очајувате – тоа може да се случи и во стотата. Токму тоа се случило на парот стогодишници, Артур Молт и Флоранс Филипс.  Овие двајца пензионери живеат сами во своите домови, а одалечени се 17 километри, пишува „Sun“.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Фотографот Оливер Груневалд ни открива мистерија на син пламен во вулканот Ијен во Индонезија, неверојатен феномен кој е видлив исклучиво ноќе. Овој син сјај, необичен за вулканите, всушност не е лава, како што може да се прочита на бројни портали. Ова е резултат на согорување на сулфурните гасови кои доаѓаатПрочитај повеќе