Безос се врати од вселената: Први фотографии од историскиот лет на најбогатиот човек! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Основачот на Амазон и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, денеска полета во вселената со ракетниот брод „Њу Шепард“ на неговата компанија Blue Origin.

Loading...

 

 

Американскиот милијардер полета од пустината во Западен Тексас до работ на вселената во 15:00 часот по средноевропско време, а летот траеше 11 минути.

 

 

Loading...

Заедно со Безос во ракетниот брод беше и неговиот брат Марк Безос, авијатичарката Воли Фанк (82) и тинејџер кој неодамна го заврши средното училиште Оливер Димен (18), како најстара и најмлада личност што стигна до вселената.

 

 

 

 

 

Loading...

 

 


Leave a Reply