Занимливости (Page 1,105)

Сподели со своите пријатели

Трамп више не смее да вози пошто е претседател на САД, ама затој у 2014 не е бија, па си га фураја скроман Ролс Ројс, а жена му Меланија снимила дел од вожњу. Можете ли да погодите што слуша Трамп? Тејлор Свифт… Што би ви слушале у Ролс Ројс? FunПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 18 земји, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и Белгија. Македонија настапува веќе во четврток, а не претставува Јана Бурческа во втората полуфиналнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Андреј и Бојан од „Cyrillic“ со Commercial House настап ќе ја отворат викенд забавата во Summer Club Space овој петок. Влезот е слободен, а доколку сакате да ја оставите напорната работна недела зад вас и да се релаксирате тогаш Space е местото каде мора да бидете. Во сабота со хип хопПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

По повод одбележувањето на 72-годишнината од капитулацијата на нацистичка Гермнија, во Русија две бајкалски фоки, Тито (16) и Лило (9) вежбаат да пукаат од оружје, да деактивираат бомби и да дигаар знамиња на морнарицата на руската војска. Први фотографии од новата база на Путин: Прошетајте низ „Арктичката детелина“ (фото, 3Д)Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Свадбените обичаи се различни ширум светот благодарение на нивната култура, историја, фолклор или вера. Ова се дел од најинтересните обичаи, а се надеваме дека со помош на овој текст ќе дознаете што од ова (не) би сакале да го имате на венчавката од соништата. Русија Пред венчавката се организира еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Актерката Дара Чалениќ се опоравува по мозочниот удар, поради што не може да се врати во Америка и да го продолжи лекувањето, открива нејзиниот сопруг Владо. Дара Чалениќ (84) остана запаметена како сопруга на Жика Павловиќ, но и по познатата реченица „Бобо, љуби га мајка“ од серијалот југословенски филмови „ЛудеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во пресрет на утрешната прва полуфинална вечер на големото евровизиско шоу, вчера беше организирана свеченост на црвениот килим во Киев на кој продефилираа сите земји учеснички.   Loading… Меѓу нив и претставничката на Република Македонија, Јана Бурческа која блесна со својата убавина и сексапил и веќе со денови е воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа жена толку е единствена што во многу моменти за нејзиниот опис можете да го употребите и зборот чудна. Нејзиниот долг фустан се вее на ветерот, а таа воздивнува од воздухот и се подготвува за летот. Се чувствува како светот да и е ширум отворен, сочен и полн со можности,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русинката Анастасија Књазева важи за едно од најубавите девојчиња во светот и е вистинска ѕвезда на социјалните мрежи. Малечката убавица со продорни сини очи, веќе иа 309.000 фанови на Инстаграм, а може да се пофали и со успешна кариера на модел. Неодамна покажа и дека знае убаво да пее. ОвааПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

„Му Танг“ е мал чип кој на корисниците им помага секогаш да знаат каде се наоѓаат нивните работи, од автомобилот од они најситните. Чипот може да се залепи на скоро секаква површина, а предметите на кои се наоѓа ќе можете да ги лоцирате со помош на смартфонот. Изуми кои сеПрочитај повеќе