Луд свет (Page 127)

Сподели со своите пријатели

Еден ден тинејџер од Кина во 2011 година го продал бубрегот за да може да го купи најновиот уред на Ејпл. Тогаш седумаесетгодишниот Ванг Шангкун го продал органот на црниот пазар, а цифрата која би изнесувала 4.500 австралиски долари му била доволна за Ајпед 2 и Ајфон 4. Loading… ТогашПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оливер Џордан од Оклахома, се обидел да се самоубие пред седум дена. Loading… За среќа лекарите успеале да го спасат, но по многу неверојатна цена. Кога се разбудил од кома, Оливер бил пречекан од долг од 83.103 евра на име болнички трошоци. Според него, сметката е оставена на масата крајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Патник кој летал во бизнис класата во авионот на „Јунајтед ерлајнс“ снимен е како си ја бричи главата за време на летот. Loading… Неговиот чин ги згрозил останатите патници, додека некои го снимале и објавиле на социјалните мрежи. Снимката шокирала многумина, кои непознатиот човек го обвиниле дека е непристоен. ИакоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Момче од Индонезија по име Ајс Хабиби (веројатно уметничко) за миленици има два метри долги кралски кобри. Loading… Тој не се плаши од нив, затоа што тврди дека неговиот организам има природен противотров од вакви опасни влечуги. Кога ќе каснат, нему тоа му изгледа како да го каснал комарец. ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца студенти, обвинети се за предизвикување голем шумски пожар во италијанската регија Комо, а казнети се со неверојатни 13,5 милиони евра. Loading… Момчињата на 22-годишна возраст, подготвувале скара во двор на викендица на 30ти декември минатата година, кога избил пожарот. Високиот износ на казната за двајцата стуенти ја одредиле локалнитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатна ситуација се случила со брачен пар од Шпанија, марсела и Магди Фаљардо, кога одлучиле да се искачат на врвот од планианта Монтсени, а сето тоа, сосема случајно, е забележано со видео снимка. Loading… Имено, кога започнале да се качуваат времето било ведро, но подоцна се влошило и започлнало евреме.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Абу Ал-Азиз Ал-Казра, социолог од Катар, објавил видео ан кое дава упатство на мажите како да ги тепаат своите жени за да им бидат послушни. Loading… Тој во видеото тврди дека не смеат да ги повредат жените, но дека тие мора да знаат кој е газдата. – Дали е неопходноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицаец од Пенсилванија сериозно го повредил мажот што го привел, кога случајо пукал во него заотоа што извадил пиштол наместо електрошокер. Loading… Брајан Рилинг бил приведен од полицијата, кога во ќелијата дошло до физика конфронтација со полицајците. Осомничениот е пукан во пелијата додека давал отпор на полицајците. Рилинг е воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Змиите важат како паметни животни, толку паметни што во древните времиња ги сметале за симбол на лукавоста и мудроста. Оваа змија го оправдува таквото мислење. Loading… Оваа видео стана апсолутен хит на интернет и тоа со право. Човекот приоѓа на мала змија, а потоа прави нешто толку паметно што еПрочитај повеќе