16.07.2019 14:15

Дали е ова најстрашната несреќа во луна парк? (ВИДЕО)


Три лица загинале, а 26 се повредени во несреќа која се случила во забавен парк во Индија.

Во градот Ахмедабад во парк покрај езерото Канкарија дошло до несреќа кога популарната „лулашка“ се скршила при возењето.

loading...

Еден „крак“ од машината паднал додека се кревал во воздухот, а во тој момент на него имало 31 лице,додека капацитетот на машината бил скоро целосно исполнет, затоа што во него можеле да станат вкупно 32 лица.

фото: Liveleak printscreen


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments