16.07.2019 14:15

Дали е ова најстрашната несреќа во луна парк? (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Три лица загинале, а 26 се повредени во несреќа која се случила во забавен парк во Индија.

Во градот Ахмедабад во парк покрај езерото Канкарија дошло до несреќа кога популарната „лулашка“ се скршила при возењето.

loading...

Еден „крак“ од машината паднал додека се кревал во воздухот, а во тој момент на него имало 31 лице,додека капацитетот на машината бил скоро целосно исполнет, затоа што во него можеле да станат вкупно 32 лица.

фото: Liveleak printscreen


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments